Minősített sikkasztások miatt emelt vádat a győri járási ügyészség egy nővel szemben, aki az általa képviselt két társasháztól összesen 16 535 968 forintot sikkasztott el. Nem ez az első eset, hogy egy társasházi közös képviselő nem tud ellenállni az általa kezelt jelentős mennyiségű pénznek és annak jó részét eltulajdonítja. Noha ez nem általános jelenség, ezeket az eseteket szigorúbb ellenőrzéssel meg lehetne előzni, ám a több mint 20 éves társasházi törvény például nem ír elő semmilyen végzettségi minimumot társasházi pénzügyeket ellenőrző számvizsgálói tagsághoz, így ezek az ügyek simán átcsúszhatnak a tulajdonosokon - állítja a szakértő.
A több mint 20 éves társasházi törvény nem állapít meg végzettségi minimumot társasházi pénzügyek ellenőrzéséhez
A pénzügyi ellenőrzést a számvizsgáló bizottsági tagoknak kellene végezniük
A társasházi tulajdonosok érdektelenek, átlagosan 10-15 százalékuk jelenik meg a beszámoló közgyűléseken
Az ügyészség 12 év szabadságvesztést is kiszabhat a 16 milliót sikkasztó társasházi képviselőre
Botrányba fulladt néhány hónapja egy társasház közgyűlése. A tulajdonosoknak elege lett az elemi követelményeknek sem megfelelő, hiányos beszámolóból. Ahhoz még hozzájárultak, hogy a kiegészítésekkel együtt túl legyenek a 2017.éven, de a 2018-es tervjavaslatot nem fogadták el, levették az előterjesztés megtárgyalását a napirendről.
Egyúttal arra kötelezték a közös képviselőt, hogy 2 héten belül terjessze a törvényben foglaltaknak megfelelő módon ismét a közgyűlés elé a 2018.évi tervjavaslatot.